Co powinno się znajdować w akwarium morskim?

Akwaria morskie stają się coraz popularniejszą formą rozrywki dla wprawionych akwarystów. Nie można się temu dziwić, gdyż ich oryginalność i piękno może skusić naprawdę każdego. Jednak piękno kosztuje, a w tym przypadku musimy zapłacić własnym czasem i pieniędzmi. Czym jest to spowodowane? I co powinno się umieścić w morskim akwarium? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Zbiornik musi mieć określone parametry

Na samym starcie należy zaznaczyć, że tworzenie słonowodnego akwarium wymaga od nas zakupu właściwego zbiornika. Powinien on mierzyć co najmniej 40 cm wysokości, a jego objętość nie powinna być mniejsza niż 100 litrów. Oczywistą sprawą jest posiadanie wody słonej, którą możemy kupić lub własnoręcznie przygotować. Sama temperatura wody powinna być trochę wyższa niż w przypadku słodkowodnych akwariów – 25-26 stopni Celsjusza uznaje się za optymalny wynik. W dodatku musimy również pamiętać o tym, że oświetlenie zbiornika musi być nieco mocniejsze, gdyż w innym przypadku podwodne środowisko może się nie wykształcić w należyty sposób.

Żywe skały

Kolejną sprawą, o której musimy pamiętać, jest zapewnienie morskiego ekosystemu odpowiednich bakterii. Dlatego też warto zaopatrzyć się w tak zwaną “żywą skałę”, która jest de facto częścią rafy koralowej. Dzięki niej nasze środowisko otrzyma odpowiednią dawkę “dobrych bakterii”, które są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania słonowodnych ryb i roślin.

Akcesoria niezbędne do prowadzenia akwarium morskiego

Na samym końcu warto wspomnieć o dodatkowych akcesoriach, które mogą być niezwykle przydatne w procesie zakładania, jak i już samej pielęgnacji akwarium morskiego. Preparaty zawierające bakterie nitryfikujące oraz denitryfikujące to z pewnością dobry zakup, dzięki któremu będziemy mogli na bieżąco dbać o stan naszego ekosystemu. W dodatku istotne są również specjalne zestawy filtracyjne, które są przeznaczone do pracowania w wodzie słonej – jak chociażby popularne sumpy, które umieszcza się pod spodem akwarium.

Podsumowanie

Wszystkie powyższe dodatki, akcesoria i procesy są wymagane w celu stworzenia odpowiedniego ekosystemu dla morskich stworzeń i roślin. W efekcie będziemy mogli cieszyć się niezwykły, podwodnym światem.

Jeśli natomiast szukasz ciekawych akcesoriów z zakresu akwarystyki morskiej, to koniecznie sprawdź sklep akwarystyczny24.pl. Posiadają tam szerokie wyposażenie w przystępnych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.