Dlaczego warto zarezerwować parking przed podróżą na wakacje?

Jedną z najważniejszych czynności przed podróżą samolotem jest zaplanowanie transportu na lotnisko. Większość z nas wybiera wówczas własny samochód. Jest to opcja tania, wygodna i daje nam pewność, że dotrzemy na czas. Nasuwają się jednak pytania, co dalej z autem, gdzie je postawić, czy będzie bezpieczne, czy znajdzie się miejsce na parkingu bezpośrednio na lotnisku? Dlatego przed podróżą warto zarezerwować miejsce na parkingu przy lotnisku. Wówczas mamy gwarancję, że przygotowania do podroży, będą przebiegać bezproblemowo.

Jaki parking przy lotnisku wybrać?

Planując pozostawienie naszego auta na parkingu przy lotnisku, bardzo często zastanawiamy się, jaki wybrać. Odpowiedź jest prosta, należący do zaufanej firmy. Jeśli parking dopiero powstał, nie ma własnej strony internetowej, żadnych opinii w Internecie, to należy się dobrze zastanowić, czy warto pozostawić na nim nasz samochód. Powinniśmy również zwracać uwagę na usytuowanie miejsc postojowych, jak daleko są od lotniska, czy łatwe jest z nich dojście do terminali, a jeśli są w dalekiej odległości od nich to czy parking oferuje usługę dowiezienia na niego i czy jest ona bezpłatna, czy za dodatkową opłatą. Istotne jest także, czy w przypadku odwołania lotu możemy odwołać bezpłatnie rezerwację parkingu, zapłacimy za tą czynność pewną stałą kwotę w ramach tak zwanej kary, czy też całą opłatę za postój.

Dlaczego warto zarezerwować parking przy lotnisku?

Nie oszukujmy się, parkingi bezpośrednio na lotnisku są mocno oblegane. Większość z nich oferuje również postój wyłącznie na krótki czas, tj. kilkanaście minut, kilka godzin lub dni. Jeśli wybieramy się w kilkutygodniową podróż, możemy mieć problem z pozostawieniem na nich samochodu. Ponadto ceny za postój sa bardzo wygórowane. Wprawdzie w Gdańsku oddano w ostatnich tygodniach do użytku najtańszy parking lotniskowy w Polsce, to jednak w innych miastach cena za godzinę postoju sięga nawet kilkudziesięciu złotych.

Dlatego warto rezerwować miejsca postojowe przy lotnisku, na parkingach należących do prywatnych firm. Przykładem może być parking lotnisko Katowice, strona na której możemy porównać najniższe ceny parkingów. Są one usytuowane w bliskich odległościach od terminali, a transfer na lotnisko jest zagwarantowany w cenie. Ponadto można zarezerwować na nich miejsce wybierając się nawet na bardzo długi urlop. Ceny również są znacznie niższe, aniżeli za postój na lotniskowych miejscach parkingowych. Istotne jest też bezpieczeństwo auta, które mamy zapewnione. Parkingi przy lotniskach, takie jak NextPark są bowiem strzeżone przez całą dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.