Gadżety dla motocyklisty – 5 pomysłów

Gadżety dla motocyklisty to świetny pomysł na prezent, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, a chcemy komuś sprawić przyjemność.

Idealne gadżety dla motocyklisty to drobne akcesoria, z których możemy korzystać podczas jazdy. To świetny pomysł na prezent dla fana motoryzacji, niezależnie w jakim jest wieku. Pamiętaj, że najlepsze akcesoria znajdziesz u sprawdzonych sprzedawców, jak https://mking.pl/.

Akcesoria GPS

Akcesoria GPS to nie tylko nawigacja, którą każdy z nas ma w telefonie, ale także nadajniki GPS. Oba produkty pozwalają na precyzyjne określenie współrzędnych, w których się znajdujemy. Jeśli chodzi o nawigację, pamiętajmy, że klasyczny smartfon nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto wybrać produkt dedykowany na motor o optymalnych parametrach, jeśli chodzi o trwałość i jakość. Każda, nawet najmniejsza wywrotka, a także zmieniające się warunki atmosferyczne mogą przecież wpłynąć na działanie telefonu i go uszkodzić.

Lokalizator GPS pozwala z kolei na precyzyjne śledzenie trasy naszego pojazdu. Przyda się, zwłaszcza jeśli pożyczamy motor lub mamy flotę pojazdów i chcemy weryfikować naszych kierowców. Nowoczesne urządzenia są w stanie monitorować zużycie paliwa, a także styl jazdy danego użytkownika.

Słuchawki i interkomy

Zakup słuchawek czy interkomu czeka każdego posiadacza motocyklu. Najlepiej, jeśli wybrane akcesoria można łatwo zamontować do kasku. Bezprzewodowe słuchawki powinny być lekkie i umożliwiać odbieranie i wykonywanie połączeń bez angażowania rąk. Interkomy to bardziej zaawansowane urządzenia, które umożliwiają swobodną rozmowę nawet w trakcie szybkiej jazdy. Najnowsze modele pozwalają rozmawiać z kilkoma osobami jednocześnie – niezależnie czy kontaktujemy się z towarzyszącymi nam osobami, czy innymi kierowcami, ostrzegając ich np. o korkach na drodze. Co więcej, wybrane urządzenia pełnią też funkcję GPS.

Sakwy i kufry na motor

Sakwy motocyklowe doceniane są nie tylko podczas długich przejażdżek, ale również, jeśli przemieszczamy się motorem po mieście i musimy schować dokumenty, drobne zakupy czy służbowego laptopa. Można je dobrać nie tylko do posiadanego motoru, ale także preferowanego stylu jazdy czy designu. Torby na motor różnią się tylko wielkością, ale także materiałem, z którego są wykonane i miejscem, w którym mogą być zamontowane. W dużych kufrach turystycznych, których pojemność może wynosić nawet 65 litrów, można schować całkiem spory bagaż.

Zegary i liczniki motocyklowe

Zegary i liczniki to jedne z ważniejszych urządzeń, w które powinien być wyposażony każdy motor. Wyświetlane na nich informacje wpływają na naszą jazdę i świadome użytkowanie maszyny. Warto wybrać nowoczesne i sprawdzone akcesoria, ale zwrócić również uwagę na ich łatwy montaż, który nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi. Prędkościomierze czy liczniki, poza nowoczesnym designem, powinny mieć czytelne tarcze, na których bez problemu odczytamy wyświetlane wartości. Równie ważna jest odporna na mechaniczne uszkodzenia i korozję obudowa.

Rejestratory motocyklowe

Zaawansowane rejestratory motocyklowe, poza funkcją nagrywania, mają wiele ciekawych opcji dodatkowych, np. nagrywanie przód-tył, lokalizacja GPS, czujnik ruchu czy bezprzewodowa łączność ze smartfonem. Poza rejestrowaniem własnej jazdy i wykonywanych trików umożliwiają sprawdzenie i weryfikację sprawców zdarzenia drogowego. Ważna jest nie tylko wysoka jakość nagrywania, zoom i szerokokątny obiektyw, ale także mocowanie. Kamerka nie musi być umieszczona na motorze, ale można ją przyczepić do kasku lub do lusterka bocznego. Pamiętajmy, że wybierając rejestrator motocyklowy, warto postawić na produkty najwyższej jakości od sprawdzonych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.