Precyzja i niezawodność szwajcarskich zegarków Tissot

Szwajcaria to kraj, który w dużej mierze kojarzy się z rodzinnymi manufakturami zajmującymi się produkcją luksusowych zegarków. Jedną z takich marek jest Tissot, która od wielu lat wyznacza trendy w nowoczesnej sztuce produkcji zegarków. Są one wręcz małymi dziełami sztuki, dlatego bardzo chętnie wybierają je miłośnicy luksusowych dóbr, którzy pragną posiadać w swojej kolekcji elegancki, nowoczesny i ponadczasowy zegarek. Warto poznać bliżej historię marki oraz flagowe modele.

Tissot – legendarne zegarki szwajcarskie

Marka Tissot powstała w 1853 roku. Jej założycielami był Charles-Emile wraz ze swoim ojcem Charlesem-Félicien Tissot. Stworzyli oni wspólnie mała manufakturę specjalizującą się  produkcji zegarków opartych na tradycyjnym rzemiośle z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań. Już pierwsze produkty, jakie wyszły spod ich rąk cechowały się niezawodnością oraz ogromną precyzją. Bardzo szybko zegarki Tissot zaczęły zdobywać popularność na całym świecie. W 1917 roku marka ta stała się głównym dostawcą kieszonkowych zegarków dla Gwardii Imperium Rosyjskiego. Z kolei naręczne zegarki marki Tissot służyły pilotom w czasie I wojny światowej.

Tym, co skutecznie wyróżniało markę Tissot i jest jej znakiem rozpoznawczym również współcześnie to odkrywanie nowoczesnych rozwiązań. Jako pierwsza połączyła bowiem legendarną szwajcarską precyzję i niezawodność z nowoczesnością. Wyprzedzała swoją epokę zegarkami, jakie wypuszczała na rynek, co pozwoliło jej zdobyć wiernych klientów. DNA firmy stanowi cztery filary, na których oparte są wszystkie działania. Jest to luksus, precyzja, rzemiosło i tradycja innowacji. Wierność wyznawanym zasadom sprawiły, że ta mała manufaktura podbiła światowe rynki i stała się prekursorem w poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań. Jako jedna z niewielu firm rozpoczęła bowiem produkcję zegarków naręcznych. W 1930 roku przedstawiła model Antimagnétique, czyli zegarek antymagnetyczny. Na początku lat 50. zasłynęła natomiast modelem z mechanizmem automatycznym, który pokazywał aż 54 strefy czasowe. Był to pierwszy taki zegarek na świecie. Przez kolejne lata produkowane modele posiadały innowacyjne udogodnienia, które wyprzedzały epokę.

Innowacja przede wszystkim – zegarki Tissot

Początek XX wieku wiązał się z szybkim rozwojem elektryczności, która jednak wytwarza pole magnetyczne. Negatywnie wpływało ono na poprawną pracę zegarków, dlatego konieczne stało się znalezienie rozwiązania, aby mimo tego można było swobodnie z nich korzystać. To właśnie Tissot w 1930 roku wprowadził innowacyjne rozwiązanie, jakim był wspomniany już zegarek Antimagnétique. Jego mechanizm został stworzony głównie z krzemu, czyli materiału niemagnetyzującego się. Ten wynalazek zapoczątkował na dobre stosowanie w mechanizmach automatycznych zegarków właśnie krzemu. Obecnie Swatch Group, czyli koncern, do którego dołączył Tissot wykorzystuje w swoich zegarkach dwa antymagnetyczne i opatentowane rozwiązania, jakimi jest Silicium oraz Nivachron™.

Silicium charakteryzuje się przede wszystkim idealną precyzją działania, właściwościami antymagnetycznymi, wysoką odpornością na działanie bardzo wysokich i niskich temperatur oraz korozji. Z kolei Nivachron™ jest rozwiązaniem udoskonalonym, gdyż wyróżnia się zastosowaniem stopu antymagnetycznego, który powstał na bazie tytanu. Mechanizm ten również jest odporny na duże różnice temperatur oraz wstrząsy i drgania.

Marka Tissot wychodząc naprzeciw współczesnym klientom w swoich zegarkach jako pierwsza zaczęła wykorzystywać cyfrowe rozwiązania. Kolejny innowacyjny wynalazek pojawił się w 1999 roku, gdy w zegarku T-Touch zastosowany został dotykowy ekran. Było to na kilka lat przed pojawieniem się dotykowych telefonów komórkowych, co pokazuje jak ważny i ogromny był to sukces. Ten zegarek Tissot oprócz dotykowego ekrnu posiadał również wysokościomierz, alarm, prognozę pogody oraz kompas. W 2014 roku firma zaprezentowała model zasilany energią słoneczną.

Zegarek Tissot kluczem do nieskazitelnej stylizacji 

Zegarki Tissot to nowoczesne modele, które od wielu lat wyprzedzają swoje czasy. Zastosowane w nich innowacyjne technologie mają na celu przede wszystkim podnieść komfort użytkowania i ułatwić życie. Oprócz tego cechują się one niezawodnością oraz precyzją, a także zamiłowaniem do tradycji. Wszystko to sprawia, że pomimo upływu lat zegarki marki Tissot nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są chętnie wybierane przez miłośników zegarmistrzowskiego kunsztu na najwyższym poziomie. Są bowiem synonimem luksusu oraz szwajcarskiej precyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.