Serwis ciężarówek (TIR) – częste usterki

Transport drogowy towarów to złożony proces. Istnieje kilka różnych dokumentów transportowych, zasad i przepisów, o których należy pamiętać podczas transportu towarów ciężarówką. Komplikacje w procesie mogą sprawić, że łatwo przeoczyć mniejsze szczegóły; jednak te małe niedopatrzenia mogą mieć znaczący wpływ na Twoją działalność – zarówno w pozytywny, jak i negatywny sposób. Wszyscy wiemy, że papierkowa robota jest kluczowa podczas transportu drogowego jakiegokolwiek towaru, ale istnieje także inne ryzyko związane z eksploatacją pojazdów. Przy długiej eksploatacji i najechaniu setek tysięcy kilometrów nie sposób uniknąć nieplanowanych awarii. W takich momentach konieczny będzie postój na serwis TIR.

Naprawa ciężarówki

Wypadki drogowe są przyczyną około jednej trzeciej wszystkich strat towarowych. Każdy wypadek ma bezpośredni wpływ na całą firmę i może prowadzić do wzrostu kosztów. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jak unikać wypadków i co robić, gdy już do nich dojdzie. Ponadto cyklicznie należy robić serwis samochodów ciężarowych, tak aby prewencyjnie sprawdzić wszystkie istotne mechanizmy.

Kontrola stanu technicznego samochodów ciężarowych.

Podczas transportu towarów ciężarówkami ważne jest, aby często sprawdzać stan używanych ciężarówek. Ciężarówka, która przeszła przegląd techniczny, jest uznawana za zdatną do ruchu drogowego, ale jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed wyruszeniem na drogę.

  • Godziny pracy ciężarówki
  • Stan techniczny elementów takich jak klocki hamulcowe, opony
  • Ciężar samochodu ciężarowego

O czym powinni pamiętać kierowcy ciężarówek?

Branża transportowa jest bardzo wymagająca dla ciężarówek. Prowadzenie pojazdu przez tyle godzin, ile dopuszcza prawo, może być stresujące, dlatego kierowcy ciężarówek muszą o siebie dbać. Może to również pomóc im uniknąć wypadków i sprawić, że będą bardziej wydajni.

  • Dostać wystarczająco dużo snu.
  • Jedz zdrową dietę.
  • Mieć regularną rutynę ćwiczeń.
  • Zachowaj odpowiednie nawodnienie.
  • Utrzymuj zdrowy stan psychiczny.

Co ile kontrola ciężarówki?

Maksymalny czas, jaki ciężarówka może spędzić w drodze, jest obliczany na podstawie odległości między miejscem wyjazdu a miejscem przeznaczenia, maksymalnego dozwolonego czasu jazdy oraz liczby dozwolonych godzin dziennych. Kiedy ciężarówka jest w drodze, przełożony kierowcy powinien mieć dostęp do systemu monitoringu. System ten powinien zawsze pokazywać lokalizację ciężarówki, jej prędkość jazdy oraz inne informacje związane z eksploatacją ciężarówki.

Każdorazowo przed wyruszeniem w trasę należy upewnić się, że TIR ma aktualne badania techniczne, które wykonać może wyłącznie okręgowa stacja kontroli pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.