Spędź mikołajki w górach! Zobacz, dokąd pojechać.

Mikołajki to wydarzenie szczególnie ważne dla małych dzieci. Nie dość, że spodziewają się prezentów od rodziców, to jeszcze od cioć, wujków i dziadków, ale najbardziej niespodziewane są te wręczane przez pana z białą brodą i w czerwonym kostiumie. Jak uczcić nieco inaczej to wydarzenie? – Spędzić mikołajki w górach! – W tym czasie można liczyć na wyjątkowe atrakcje.

W góry z dzieckiem w mikołajki

Pasjonaci górskich szlaków zabierają nawet kilkumiesięczne dzieci na wędrówki po górach. Oczywiście maluch podróżuje wtedy w wózku lub specjalnym nosidełku, ale cały dzień spędza z zadowolonymi rodzicami, którzy wyrwali się z codziennego kieratu. Znajdziemy wiele blogów i stron, gdzie konkretne szlaki opisywane są szczegółowo z uwzględnieniem wieku dziecka. Okazuje się, że nie brakuje tras dla rodziców z dzieckiem w wózku, rodziców kilkulatków i nieco starszych nastolatków. Najbardziej znane górskie ośrodki posiadają specjalne oferty na spędzenie weekendu mikołajkowego w dzieckiem – hotel z atrakcjami dla dzieci to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny i na pewno w tym czasie natkniemy się również na oczekiwanego Mikołaja.

Wyjątkowe rozpoczęcie sezonu 

Grudniowy wyjazd w góry to może być świetne rozpoczęcie sezonu zimowego i świątecznego. W sklepach pełno już choinek, bombek i świątecznych pierników, a na ulicach raczej plucha i błoto – zupełnie inaczej jest w górach. Tutaj w grudniu zdecydowanie możemy spodziewać się już niższych temperatur oraz przede wszystkim śniegu. Nie da się ukryć, że jest to niezwykle atrakcyjne dla dziecka, gdy święty Mikołaj z torbą prezentów przemierza ośnieżone uliczki na saniach zaprzęgniętych w konie. Także rodzicom zaczyna się udzielać powoli świąteczny nastrój – nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie sezonu zimowego niż w górach!

Prezenty w postaci zniżek i rabatów

Hotel z atrakcjami dla dzieci znajdziemy prawie w każdym ważniejszym ośrodku turystycznym zarówno w Tatrach, Sudetach, Pieninach, Beskidach czy Karkonoszach. Możemy wybierać między górami wyższymi, jak i tymi nieco niższymi, jak na przykład Beskid Mały czy Żywiecki. Znane ośrodki przygotowały na weekend mikołajkowy wiele interesujących propozycji na przyjemne spędzenie czasu w górach, więc wcale nie musimy wybierać się wyłącznie na szlak. Co istotne, można liczyć na specjalne zniżki i rabaty, a często zdarza się, że dzieci po prostu mogą z atrakcji korzystać zupełnie za darmo lub za symboliczną opłatą. 

Coś dla dziecka, ale skorzystają również rodzice 

Takie miejscowości jak ponadczasowe Zakopane, Karpacz, Szczawnica, Wisła, Żywiec, Szczyrk, Szklarska Poręba, Bukowina Tatrzańska czy Cisna w Bieszczadach to sprawdzone miejscówki, w których zawsze znajdzie się świetny hotel z atrakcjami dla dzieci. Ale również rodzice mogą liczyć na przyjemnie spędzony czas. Można nie tylko zażywać aktywności na świeżym powietrzu, ale również korzystać z innych atrakcji przewidzianych zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Będzie to idealna odskocznia od codzienności i miły relaks dla całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.