Sprawdzone pomysły na zorganizowanie wigilii firmowej

Choć o świętach Bożego Narodzenia raczej myślimy w kategoriach rodzinnych, to również miejsce pracy jest powodem do uroczystego podsumowania roku i spędzenia miłych chwil zarządu firmy z wszystkimi współpracownikami. Jest to tradycja kultywowana zarówno w dużych korporacjach, jak i małych firmach. Jak i gdzie zorganizować taką wigilię firmową?

Kto organizuje wigilię firmową? 

W zdecydowanej większości przypadków jest to zadanie zarządu firmy i to zazwyczaj ona również ponosi koszty całego przedsięwzięcia. Gdzie się taka wigilia odbędzie i jaką przyjmie formę, zależne jest w dużej mierze od finansów firmy. Duże korporacje mogą taką uroczystość zorganizować z wielkim rozmachem i zaprosić na nią nie tylko samych pracowników, ale również ich rodziny i kontrahentów. Nie zawsze jest to również takie miejsce jak restauracja Szczecin – wigilijny event może odbyć się w hotelu czy innych miejscach, które zajmują się organizacją takich spotkań integracyjnych. W małych firmach często to pracownicy biorą również udział w planowaniu i organizowaniu wigilii pracowniczej i może się ona odbyć nawet w miejscu pracy, jeśli pozwalają na to warunki. 

Integracja to rzecz święta

Choć nie wszyscy pracownicy są przychylnie nastawieni do tego rodzaju wydarzeń, to jednak ich głównym celem jest integracja. Być może to właśnie Boże Narodzenie jest jedyną okazją w roku na takie spotkanie, więc firmy raczej z niego nie zrezygnują, a integracja współpracowników w dużej mierze przyczynia się do przyjemniejszej i bardziej efektywnej pracy w ciągu roku. Najwygodniejszym sposobem spędzenia wigilii firmowej jest restauracja Szczecin i w zależności od pomysłu organizatora wcale nie musi obejmować ona jedynie wspólnego posiłku i dzielenia się opłatkiem. Taka uroczystość może mieć znacznie bardziej oryginalną formę połączoną na przykład z konkursami, grami i wspólnymi zabawami. 

Jeśli nie restauracja Szczecin to gdzie?

Coraz częściej zdarza się, że wigilie organizuje się nie tylko w lokalach typowo gastronomicznych, ale również hotelach czy ośrodkach wypoczynkowych poza miejscem zamieszkania, np. w górach. Chodzi przecież o to, aby pracownicy czuli się na uroczystości całkowicie swobodnie, a w takich miejscach obiekty zapewniają nie tylko posiłek, ale również nocleg. Może być to jednak znacznie większy wydatek dla firmy, więc zazwyczaj tylko duże korporacje pozwalają sobie na taki zbytek. 

Dla wielu pracowników najwygodniejszym miejscem jest także sama siedziba firmy. Dla większego komfortu można zdecydować się na wigilijny catering, ale bywa, że w małych firmach to pracownicy przygotowują potrawy na firmowy, wigilijny stół. Wszystko zależy od stopnia zażyłości panującego między pracownikami a zarządem firmy oraz możliwości finansowych. 

Panująca pandemia uświadomiła również, że firmowe spotkanie wigilijne może także odbyć się w sposób zdalny. W ten sposób wiele firm zorganizowało firmową wigilię, gdy wszystkie hotele i restauracje nie mogły w tym czasie pracować. Być może właśnie dzięki temu wszyscy docenili tradycyjne, coroczne spotkania przy wspólnym stole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.