Stoły do kuchni 2021

Kuchnia jest prawdziwym sercem domu. Dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. Centralnym jej punktem niewątpliwie jest stół, przy którym czas spędza codziennie cała rodzina podczas porannej kawy, śniadania czy obiadowej uczty lub romantycznej kolacji. Niezależnie od okazji czy pory dnia, stół musi służyć mieszkańcom tworząc komfortowe warunki do spożywania posiłków lub gier i zabaw planszowych. Czasem staje się także miejsce do odrabiania lekcji.

Stoły do kuchni występują w wielu różnych rozmiarów, kształtach, stylach i kolorach. Taka różnorodność pozwala idealnie trafić w gusta każdego klienta, umożliwia także dopasowanie się do reszty elementów aranżacji. Stół kuchenny powinien być też funkcjonalny i wygodny podczas użytkowania.

Najważniejszy jest rozmiar stołu. Wybór pod tym względem uwarunkowany jest przede wszystkim metrażem kuchni. Do niewielkiego pomieszczenia nie powinno się wstawiać mebla o dużych gabarytach, za to w wielkiej kuchni źle prezentowałby się malutki stoliczek. Niezależnie od rozmiaru, większość najczęściej wybieranych stołów wykonanych jest z drewna.

Stół kuchenny drewniany znakomicie wpasuje się w aranżacje klasyczne, nowoczesne i prowansalskie. Wnosi do pomieszczenia ciepło i przytulność, jest też uniwersalny. Wersja metalowa najlepiej prezentować się będzie w otoczeniu nowoczesnych, minimalistycznych elementów wyposażenia. Podobnie wygląda sytuacja ze stołami wykonanymi z tworzywa sztucznego. Tego typu meble łatwo jest także przenosić. W kuchni nie sprawdzą się natomiast stół szklany. Są uciążliwe w czyszczeniu, zwłaszcza przy codziennym użytkowaniu.

Na jaki stół warto zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o kształt, stoły kuchenne występują w wersjach okrągłych, prostokątnych i kwadratowych. Okrągłe są niezbyt łatwe do umiejscowienia, za to są w stanie pomieścić jednocześnie całkiem sporo osób. Łatwiej też sięgać po dania siedząc przy takim stole – nawet po te najbardziej oddalone. Prostokątne i kwadratowe stoły łatwiej dostawić do ściany, dzięki czemu można zaoszczędzić powierzchni kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.