Śniadanie dla dziecka do szkoły – co mu przygotować?

Przygotowywanie dziecku drugiego śniadania do szkoły często ogranicza się do zrobienia kanapek. Te jednak często wracają do domu w stanie nienaruszonym. Jak zachęcić dziecko do tego by zjadło cały posiłek? Bilansowanie diety może być trudne, jednak przy odrobinie chęci przekąski do szkoły mogą być nie tylko bardzo zdrowe, ale również o wspaniałym smaku i aromacie. Jakie posiłki będą chętnie jedzone przez najmłodszych? Jaki pojemnik na drugie śniadanie najlepiej sprawdzi się do noszenia posiłków do szkoły?

Pomysły na zbilansowany i zdrowy posiłek

Przede wszystkim warto pomyśleć co samemu chciałoby się zjeść na drugie śniadanie. Drugie śniadanie nie musi mieć zawsze kanapką. Równie dobrze sprawdzą się sycące sałatki, naleśniki czy gofry. Sałatka to idealny sposób aby do diety dziecka wprowadzić więcej warzyw i owoców. Należy jednak pamiętać, że idealna sałatka to kilka rodzajów sałat i ziół, proteiny czyli mięso, ryba lub strączki oraz inne dodatki. Doskonałym połączeniem jest dodanie jednego słodkiego elementu do sałatki. Może to być żurawina, kawałki truskawki czy też cząstki pomarańczy lub mandarynki. Będzie to uzupełnieniem chrupiącego składnika takiego jak grzanki, orzechy czy też nasiona. Dressing może być spakowany oddzielnie, aby składniki nie straciły chrupkości. Po polaniu w czasie przerwy śniadaniowej można zajadać się pyszną sałatką. Naleśniki również są wygodnym posiłkiem i alternatywą dla kanapek. Można wypełnić je absolutnie wszystkim – zarówno słodkim nadzieniem, jak i tym wytrawnym. Forma zawinięta w rulon lub kopertę jest niezwykle wygodna do jedzenia w biegu, a przecież dzieci często nie mają czasu spędzić całej przerwy na jedzeniu. Gofry również mogą być z różnych rodzajów mąki i posmarowane absolutnie różnymi pastami i dżemami. Są to rodzaje drugiego śniadania, które można dopasować do preferencji dziecka. Dzięki temu można mieć pewność, że przekąski do szkoły zostaną zjedzone w całości. 

Nie tylko smak i wartości odżywcze, ale również wygląd posiłków

W przypadku posiłków dla dzieci w równiej mierze liczy się smak i zapach posiłków jak i wygląd. W końcu nikt nie chce jeść rozmokłej kanapki z liściem zwiędłej sałaty i oklapniętym po całym dniu pomidorem. Dlatego też nawet układając posiłki w pojemniku należy zwracać uwagę na ustawienie posiłku. Jedzenie zachowa swój kształt i będzie wyglądało apetycznie. A to już połowa sukcesu gdy chodzi o to, by dziecko zjadło posiłek. Wiele posiłków można również specjalnie ozdobić – gwiazdkami z chleba, kolorowymi posypkami czy pociętą w kwiatki rzodkiewką. Uatrakcyjni to posiłek. 

Lunchbox – jak przetransportować posiłki do szkoły?

Kupując specjalne pojemniki na przekąski do szkoły należy zwrócić uwagę na kilka parametrów. Po pierwsze pojemniki powinny być jak najbardziej szczelne – dzięki temu inne przedmioty z plecaka nie zostaną zanieczyszczone w czasie przenoszenia. Po drugie lunchbox jest bardziej funkcjonalny gdy przekąski do szkoły można umieścić w oddzielnych przegródkach. Dzięki temu elementy słone i słodkie nie mieszają się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.