Formalny strój do pracy dla mężczyzny – jaki ubiór najlepiej się sprawdzi?

W dzisiejszych czasach bardzo ceni się klasę i dobry wygląd. Aby w pełni sprostać oczekiwaniom naszego pracodawcy czy zrobić dobre wrażenie na kontrahentach, należy odpowiednio dobrać strój do okazji. Panowie mają tyle szczęścia, że doskonale prezentują się w eleganckich stylizacjach bazujących na elementach garnituru bądź wybierając go jako kompletny strój. Z czym łączyć poszczególne elementy, aby całość wyglądała oszałamiająco?

Klasyczna marynarka i koszula podstawą stylizacji

Kiedy przychodzi czas na skomponowanie formalnej stylizacji, wszystko zależy od okazji, na jaką się szykujemy. Bardzo często w pracy wymagany jest określony dress code. Jest to z góry ustalony rodzaj ubioru, w jakim należy przychodzić do pracy. Świadczy on o profesjonalizmie w danej branży oraz bardzo często o szacunku do podwładnych czy współpracowników. Nie tylko osoby zajmujące kierownicze stanowiska powinny przychodzić do pracy na galowo. Z pomocą przychodzi nam ponadczasowa koszula, jednak nie koniecznie w kolorze białym (jeżeli nie jest on obowiązkowo narzucony z góry). Można do niej dobrać gładki sweter, kołnierz wyciągnąć poza dekolt, a przykładowo krawat schować pod spód. Do tego idealnie gładkie czarne lub jeansowe spodnie i oxfordy bądź lordsy. Jeżeli rezygnujemy ze swetra, do wyboru mamy klasyczną marynarkę z kompletu garniturowego. Może ona być swobodnie puszczona wzdłuż ciała bądź zapięta na jeden guzik.

Bardzo elegancki komplet uwielbiany po wsze czasy

Najbardziej popularną propozycją na elegancki outfit dla mężczyzn jest oczywiście garnitur męski. Nie ma drugiej takiej stylizacji, która w doskonały sposób podkreśla męskość i szarmancję osoby, która go założy. Garnitur jest noszony na wiele okazji, poczynając od wesela, a na służbowym spotkaniu kończąc. Wielu mężczyzn wybiera właśnie ten rodzaj ubioru na rozmowę o pracę, aby wywrzeć dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy. Jeżeli posiadany zawód tego wymaga, garnitur noszony jest na co dzień w miejscu pracy. Ważne jest, aby był on idealnie dopasowany, nawet „na miarę”. Dzięki temu będziemy czuć się w nim komfortowo, bez zbędnych spięć czy otarć. Zbyt ciasny krawat, czy zbyt szerokie nogawki potrafią być uwłaczające przez cały dzień. Klasyczny garnitur składa się z ciemnych, prostych spodni z dyskretnymi kieszeniami lub bez nich, czarnych lakierków (w tym przypadku wyżej wspomnianych oxfordów, lordsów czy półbutów wizytowych), białej koszuli ze spinkami na mankietach, ciemnej marynarki dopasowanej kolorem do spodni, oraz krawata. 

Idealnie dobrane do siebie poszczególne części garderoby potrafią stworzyć niesamowicie odświętną stylizację, idealną na służbowe spotkania, czy imprezy okolicznościowe. Wybierając elegancki strój do pracy, należy prócz idealnego kroju dobrać odpowiedni rozmiar, który nie będzie ani za ciasny, ani za szeroki. Warto przymierzyć go dzień przed pracą, aby sprawdzić, czy wszystko pasuje. W przeciwnym wypadku możemy czuć się niekomfortowo, co znacząco przełoży się na nasz nastrój, a co za tym idzie – na jakość naszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.