Dom Twoją ostoją – co nosić w domu, żeby czuć się dobrze?

Nie od dziś wiadomo, że Twój dom jest Twoją twierdzą. To oznacza, że to właśnie w tym miejscu masz czuć się dobrze i z chęcią powracać do niego po zakończonym dniu nauki czy pracy. Dotyczy to zresztą nie tylko Ciebie, ale również pozostałych domowników. Co nosić w domu, by czuć się komfortowo?

Wybieraj ulubioną odzież

W domu masz czuć się komfortowo, co oznacza, że jeśli na co dzień jesteś „zmuszona” nakładać na siebie odzież formalną, za którą nie przepadasz – w domu nakładaj na siebie wygodniejsze, lubiane kroje. Przykład? Zamiast ciasnych spodni wizytowych czy nawet komfortowych jeansów – wybierz legginsy lub luźne spodnie dresowe. Szybko odkryjesz, że miły i przyjemny materiał otula Cię i zapewnia komfort bez względu na porę roku!

Zadbaj o komfort dla stóp

O ile latem właściwie nikt nie nosi w domu obuwia, o tyle zimą – powinnaś o to zadbać. W chwili obecnej mieszkania czy domy jednorodzinne wyposażone w ogrzewanie podłogowe wciąż stanowią mniejszość w budownictwie mieszkaniowym. Co za tym idzie – koniecznie zainwestuj w wygodne kapcie damskie, dzięki którym oddzielisz się nieco od chłodu bijącego od podłogi.

Wygodę, jaką oferują damskie kapcie docenisz szczególnie jesienią i zimą. Miękkie i ciepłe obuwie domowe zdecydowanie ułatwi Ci wstawanie, gdy opuszczając przyjemnie ciepłe łóżko – nałożysz na stopy zapewniające świetny komfort cieplny obuwie domowe. Wieczorami z kolei – kapcie damskie pozwolą Ci otulić się przyjemnym ciepłem, gdy za oknem będzie ciemno i zimno.

Zapewnij sobie świeżość

Choć to może wydawać się oczywiste, niestety zdarza się że o tym zapominamy. Musisz wyposażyć się w więcej niż jeden komplet odzieży, a także obuwia domowego. W tej chwili może Ci się to wydawać zbędne, jednak aby zachować pełen komfort – także po domu powinnaś nosić ubrania, które zapewnią Ci przyjemną świeżość, czyli po prostu… nie będą brudne.

Zadbaj zatem o to, by na czas prania mieć zawsze w zanadrzu dodatkowy komplet domowej odzieży. Co więcej, taka sama zasada dotyczy także kapci: nosisz je codziennie, przez kilka godzin dziennie. Warto wyposażyć się w co najmniej dwie pary tego domowego obuwia i regularnie wietrzyć je na zmianę (pranie w większości przypadków nie jest zalecane i może doprowadzić co najwyżej do uszkodzenia kapci) – koniecznie w miejscu osłoniętym przed opadami atmosferycznymi.

Nie rób nic na siłę!

Jak czuć się komfortowo we własnym domu? Przede wszystkim pamiętaj, by nie robić nic na siłę. Nasze powyższe rady dotyczą osób, którym odpowiada tego rodzaju luźny strój. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że ludzie są różni, a co za tym idzie – niektórzy wolą nosić zwykłą odzież także w domu. Jeżeli także należysz do grona osób, które w domu najlepiej czują się w chinosach, w których były w pracy, a myśl o założeniu luźnych spodni dresowych przyprawia Cię o palpitację serca – nie rób nic wbrew sobie. Pamiętaj, że to Ty masz czuć się dobrze we własnym domu i to właśnie Tobie ma odpowiadać strój, który nałożysz po powrocie z pracy czy też szkoły!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.